Bieg po Oddech ruszył z zapisami

 

Bieg po Oddech ruszył z zapisami


Opublikowane w wt., 07/03/2017 - 10:27

Drugą edycję imprezy zaplanowano na 3 września w Zakopanem, ponowni w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Impreza dedykowana jest chorym na mukowiscydozę. Wydarzenie ma promować aktywność fizyczną oraz prozdrowotne, społeczne, edukacyjne i wychowawcze wartości sportu, a także wskazywać jak ważnym elementem w codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę jest aktywność fizyczna. Celem organizatorów jest także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce.

Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów, a także podobnie jak w roku ubiegłym wiele atrakcji dodatkowych.

Zapisy do biegu ruszyły 6 marca br. Na bieg można zapisać się za pośrednictwem dedykowanej strony www.bieg.oddychaj.pl

Patronat Honorowy nad 2. Biegiem po Oddech objęli Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Bąk - Starosta Tatrzański, Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane oraz Justyna Kowalczyk, Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która od wielu lat niestrudzenie wspiera chorych na mukowiscydozę w ich walce o każdy oddech.

Całkowity dochód z Iimprezy zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM), w tym na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.

Organizatorem Biegu jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a współorganizatorami wydarzenia zostali Urząd Miasta Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

2. Bieg po Oddech zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Szczegóły cyklu - poniżej.

Warto wiedzieć:

Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Źródłem choroby jest mutacja genu, który odpowiada miedzy innymi za syntezę błonowego kanału chlorkowego CFTR. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się przeszczep płuc. Mukowiscydoza jak dotąd jest chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, odpowiednie systematyczne leczenie rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.

red. / org


Polecamy również:


Cofnij
Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce