7. Poznań Półmaraton: To już w niedzielę!
Opublikowane w czw., 03/04/2014 - 10:59
Do poznańskiej imprezy, rozgrywanej m.in. w ramach Ligi Festiwalu Biegowego pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Wraz z organizatorami zebraliśmy dla Was najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące imprezy, która zapowiada się ekscytująco.
Frekwencja:
Organizatorzy przyjęli 8 500 zgłoszeń od biegaczy z 27 państw świata (m.in. Niemiec, WB, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, Włoch, Kenii, Rosji). Przydzielono już ponad 7 800 numerów startowych. Rekord frekwencji imprezy od ubiegłego roku wynosi 5 743 osób.
Obiór pakietów startowych:
Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej „Arena” w następujących dniach i godzinach:
- 5 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
- 6 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 – 20:00
Odbierając pakiety startowe zajrzyjcie na stoisko Festiwalu Biegowego. Będziecie mogli zapisać się tak ze zniżką 50% na wybrane biegi festiwalowe.
Wyniki Półmaratonu będziecie mogli zaliczyć do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy maratończyk”.
Kto powalczy o zwycięstwo?
Elita, która pojawi się na starcie powinna zapewnić kibicom dawkę mocnych sportowych emocji oraz daje szansę na ustanowienie rekordu trasy. W tym roku o wygraną walczyć będą m.in. zwycięzca Poznań Półmaratonu z 2013 r. Martin Muia Mukule oraz dwukrotna zwyciężczyni Poznań Półmaratonu (2012, 2013 r.) i aktualna rekordzistka trasy Macharia Lucy Njeri wśród kobiet.
Cenne nagrody:
Na zawodników czekają wyjątkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe:
- wśród wszystkich uczestników Półmaratonu zostanie wylosowany samochód osobowy Toyota Aygo. Samochód ufundowali poznańscy dilerzy Toyoty;
- na najlepszego Poznaniaka i Poznaniankę czekają złote karnety do hotelowego klubu fitness, ufundowane przez hotel Sheraton w Poznaniu, a Poznanianka i Poznaniak zajmujący drugie i trzecie miejsca skorzystają z SPA w Termach Maltańskich;
- na sprzęt sportowy od Asics będą mogli liczyć najlepsi biegacze w kategoriach wiekowych, natomiast od Endu Sport bony za zakup sprzętu sportowego otrzymają najlepsi rolkarze i wózkarze;
- dodatkowo wszyscy posiadacze numeru startowego na 7. Poznań Półmaraton będą mogli zakupić bilet na sobotni mecz piłkarski Lech Poznań – Jagiellonia Białystok za pół ceny.
Trasa Półmaratonu:
Start odbędzie się z ul. Baraniaka. O godz. 9:50 na trasę wyruszą rolkarze i zawodnicy na wózkach. Biegacze startują punktualnie o godz. 10.00.
Interaktywna mapa Półmaratonu: KLIKNIJ
Nowością jest WSPÓLNA META dla biegaczy, rolkarzy i wózkarzy zlokalizowana na pozbruku przed trybuną na mecie toru regatowego
Utrudnienia w ruchu: KLIKNIJ
Pacemakerzy:
Po raz kolejny będziecie mieli okazję pokonać trasę poznańskiego półmaratonu wraz z grupami doświadczonych pacemakerów z STS-Timing PaceMaker TEAM. Poprowadzą Was oni na czasy 1:25, 1:30, 1:35, 1:45, 1:50, 1:55 i 2:00 (czasy netto, liczone od przebiegnięcia linii startu). Każdy z pacemakerów będzie wyposażony w charakterystyczną koszulkę i kolorowy balonik.
Punkty żywieniowe:
Dodatkową porcję energii dostarczą cztery punkty żywieniowe rozstawione na trasie na 5, 10, 15 i 20 km, które zaopatrzone będą w wodę, napój izotoniczny, czekoladę oraz cukier.
Potężne wsparcie biegaczom zapewni 25 zespołów muzycznych rozlokowanych wzdłuż całej trasy. Wszystkim finiszującym uczestnikom dużą dawkę pozytywnej energii zapewni znany poznański duet KALWI & REMI.
Targi Expo:
Oprócz szerokiego asortymentu sprzętu sportowego, odżywek i suplementów diety, będzie też można wesprzeć akcje charytatywne, szczególnie na swoje stoiska zapraszają: Fundacja RAK OFF, Drużyna Szpiku oraz Hotel Sheraton. Na targach będzie też można zakupić chleb maratoński oraz zbadać swoje serce.
Wszystkich startujących zawodników zachęcamy do zapoznania się specjalnie przygotowanym informatorem, który dostępny jest na stronie internetowej półmaratonu: POBIERZ. Znajdują się tam odpowiedzi na większość pojawiających się pytań oraz wskazówki dotyczące lokalizacji wszystkich miejsc ważnych z punktu widzenia zawodnika.
Na koniec na ostatnie dni przed biegiem motywator autorstwa Jacka Mejera Mezo dla wrowadzenia w bojowy nastrój biegowy.