2. Maraton Wigry w Starym Folwarku k. Suwałk
Opublikowane w śr., 04/03/2015 - 13:27
Termin imprezy: 23.08.2014
Liczba uczestników: 348
Nagrody:
- finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 5000 zł
Organizatorzy i partnerzy:
- Krzysztof Gajdziński KAYF
- Wigierski Park Narodowy, IdealLine, InterRisk, Gmina Suwałki, Gmina Krasnopol, Vytautas, Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna, Radio 5, TVP Białystok, Sport Guru, Vege Runners
Liczba wolontariuszy: 35
Strona internetowa: www.maratonwigry.pl
Maraton Wigry – ok. 41,5 km wokół Jeziora Wigry (głównie zielonym szlakiem) – w znakomitej
większości leśne ścieżki i drogi gruntowe, asfalt (nie więcej niż 5 km), a nawet 1km drewnianych kładek. Trasa wytyczona niemal w całości na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, przebiega przez jeden z najczystszych regionów Polski. Limit trasy: 7 godzin. Przewyższenie: +498 m / -494 m
Przebieg trasy: Pokamedulski Klasztor w Wigrach (START) – Czerwony Folwark – Mikołajewo – Czerwony
Krzyż – Bryzgiel – Płociczno – Cimochowizna – Muzeum Wigier w Starym Folwarku (META)
To nie jest maraton do robienia życiówek… chyba, że startujesz pierwszy raz. To maraton dzięki, któremu odwiedzisz nieprzyzwoicie piękne miejsca. Trasa przeprowadzona w całości na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, wokół Jeziora Wigry, w większości zielonym szlakiem pieszym. Wąskie i kręte leśne ścieżki nad samym brzegiem jeziora, długie kładki na bagnach, szutrowe drogi i tylko odrobina asfaltu…
A oprócz niezwykłych widoków… nieskazitelnie czyste powietrze - na pewno słyszałeś o Zielonych Płucach Polski.
Skorzystaj z weekendu, zabierz przyjaciół i rodzinę (podczas Maratonu będzie otwarta strefa dla dzieci, zapewniamy opiekę animatorów). Przebiegnij wyjątkowo przyjemny maraton i poznaj Suwalszczyznę oraz Sejneńszczyznę!
Krzysztof Gajdziński, organizator
Maraton Wigry to bez wątpienia najsmaczniejszy Maraton w Polsce! Regionalne smaki Suwalszczyzny w połączeniu z niesamowicie przyrodniczą trasą i sielską atmosferą sprawiają, że to absolutnie wyjątkowa impreza. Przepyszne soczewiaki, sękacze, kartacze i kwas chlebowy przeplatane rzekami, lasami, bagnami i jeziorami. To właśnie składa się na bieg, który zapamiętasz do końca życia!