Bieg Gajusza im. Julii Gajzler w Łodzi - 27.12.2015

Opublikowane w czw., 04/02/2016 - 12:59

Charakterystyka:

Bieg miał szczególny charakter - był poświęcony pamięci Julii Gajzler, a dochód z wpisowego wspomógł Hospicja.

Julia Gajzler, była wiecznie roześmianą aktywną sportsmenką uprawiająca pływanie karate i co chyba najważniejsze biegi. Od sierpnia 2012 r. Julia była intensywnie leczona w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na Oddziale onkologii dziecięcej.

Od 2013 roku odbywały się biegi organizowane przez Jacka i Joannę Chmiel (Beauty Sport) z których dochód przeznaczony był na leczenie Julki. Niestety w 2014 roku Julka odeszła. Ale Jej  miłość do biegania została i nadal niesie pomoc.

W tym roku bieg im. Julii Gajzler przyjął nazwę 1. Biegu Gajusza, a cały dochód z wpisowego został przekazany na konto Fundacji Gajusz. Fundacja prowadzi Hospicja dla nieuleczalnie chorych dzieci: Hospicjum domowe dla dzieci z województwa łódzkiego, Hospicjum stacjonarne „Pałac”, Hospicjum perinatalne oraz opiekuje się dziećmi na oddziale onkologicznym  Szpitala Klinicznego przy ul. Spornej w Łodzi.

Bieg połączył środowiska łódzkich biegaczy i osób skupionych wokół Fundacji Gajusz. Stał się miejscem debiutu biegowego dla wielu osób, które zdecydowały się pobiec żeby wesprzeć Fundację Gajusz.
Teren, gdzie została wyznaczona trasa czyli łódzkie Łagiewniki jest jednym z ulubionych miejsc do biegania w okolicach Łodzi ze względu na piękne leśne trasy biegowe, natomiast sam bieg został wytyczony ścieżką biegową, która nosi już imię Julii Gajzler.

Dzięki doświadczeniu organizacyjnemu firmy Beauty Sport i wspaniałej pogodzie całą impreza przebiegła we wspaniałej piknikowej atmosferze i zakończyła się wspólnym posiłkiem (grochówką) ufundowaną przez jedną z łódzkich firm cateringowych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali swoje puchary, wszyscy którzy ukończyli bieg wyjątkowo piękne medale z wizerunkiem Julki Gajzler i fundacyjnym flamingiem. Pucharem zostały też uhonorowane dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Gajusz.

Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

1. Bieg Gajusza im. Julii Gajzler był pierwszym w historii biegiem, z którego cały dochód został przekazany Fundacji Gajusz na opiekę nad nieuleczalnie chorymi pacjentami naszych hospicjów. Wszyscy partnerzy biegu współpracowali przy nim charytatywnie, a impreza zaangażowała i zintegrowała środowisko biegaczy do działalności charytatywnej. Wielu z biegaczy zostało wolontariuszami i darczyńcami Fundacji Gajusz po tym wydarzeniu.