Rzeźnik Ultra w Bieszczadach
Opublikowane w pon., 08/08/2016 - 12:07
Charakterystyka:
Rzeźnik Ultra to odpowiedź na oczekiwania niektórych zawodników, którzy miewali niedosyt po ukończeniu Biegu Rzeźnika, nawet w wersji z dodatkowym, ponad dwudziestokilometrowym odcinkiem Hardocore albo w ogóle nie mieli wcześniej okazji startować w Biegu Rzeźnika z powodu braku szczęścia w losowaniu lub braku odpowiedniego partnera do drużyny. Zawodnicy Rzeźnika Ultra mają możliwość skrócenia 140-to kilometrowego dystansu i sklasyfikowania się na dystansie 100 kilometrów.
Rzeźnik Ultra
Rzeźnik Ultra to odpowiedź organizatorowi kultowego Biegu Rzeźnika na rosnące wymagania biegaczy ultra w Polsce – wielu biegaczy po ukończeniu Biegu Rzeźnika czuło niedosyt albo zafascynowani Bieszczadami pragnęło czegoś więcej. Rzeźnik Ultra to 140 kilometrów bieszczadzkich szlaków i +6300/-6300 przewyższeń, dla biegnących 100 kilometrów – +4500/-4500 przewyższeń.
Malownicza trasa
Trasa Rzeźnika Ultra poprowadzona jest tak, że biegacze mogą odwiedzić najbardziej kultowe miejsca w Bieszczadach… w ciągu jednej doby.
Tylko dla orłów
Rzeźnik Ultra to bieg elitarny. Ukończeniem tego dystansu w regulaminowym czasie mogą się pochwalić tylko najlepsi z najlepszych biegaczy w kraju, jednakże organizator nawet nie myśli o złagodzeniu limitów czasu. W pierwszej edycji wystartowało 240 osób, bieg na dystansie 140 kilometrów ukończyło 17 osób. W drugiej edycji – na startujących 276 osób – bieg na dystansie 140 kilometrów ukończyło 47 osób. Założeniem organizatora jest utrzymanie miana najtrudniejszego biegu ultra w Polsce, a także –
w niedalekiej przyszłości – ekspansja na rynek europejski.
Niepowtarzalne przeżycia
Jest kilka aspektów imprezy, które trudno spotkać na innych biegach, a które nadają wyjątkowy charakter Rzeźnikowi Ultra. Szczególnie polecamy:
- nazwę biegu – rozpoznawalną, osoby które ukończyły bieg mogą się nazwać prawdziwymi ultrasami,
- możliwość zwiedzenia Bieszczadów w ciągu 24 godzin,
- gliniane medale oraz zimne piwo Rzeźnik wręczane przy akompaniamencie zespołu bębniarzy,
- koszulka finishera,
- koncert zespołu Wiewiórka na Drzewie po oficjalnym zakończeniu,
- kłopoty z chodzeniem po schodach jeszcze kilka dni po biegu,
Warto zmierzyć się z trasą, z bólem a przede wszystkim – ze swoimi słabościami.
KAŻDY JEST RZEŹNIKIEM WŁASNEGO LOSU
Termin: 21.05.2016
Liczba uczestników: 649 osób
Nagrody: ok. 120.000 złotych (łącznie z pozostałymi biegami 2. Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego)
Partnerzy:
- Fundacja Bieg Rzeźnika
- InterRisk, Hyundai, Squeezy, Lenko S.A, Marma Polskie Folie, Millenium Hall, Ursa Maior, Alma, TagHeuer, Nadleśnictwo Cisna, Clearex Sp. z.o.o, FAT, SM Ryki, CA Broker S.A, 12tri.pl, JacekBiega, Garmin, Ortotech, Województwo Podkarpackie, Coca Cola, Kropla Beskidu, Powerade, Burn, ZM Duda, Posmakuj.pl, HiGeen, Regatta, Grupa Luxmed, Asseco, sklepbiegowy.com, Liga Biegów Górskich Dare 2 B i inni
Liczba wolontariuszy: ok. 100 osób
Strona imprezy: www.biegrzeźnika.pl
Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:
Rzeźnik Ultra pomimo swojej krótkiej historii na pewno można nazwać biegiem prestiżowym, biegiem którego ukończenie jest miarodajnym wyznacznikiem klasy biegacza. Uczestnicy Rzeźnika Ultra bardzo chwalą sobie możliwość podjęcia – w czasie biegu – decyzji czy chcą zakończyć bieg po 100 kilometrach i zostać sklasyfikowanym na dystansie Rzeźnik Ultra 100 czy biec dalej – dystans 140 kilometrów.
Bieg Rzeźnik Ultra odbywa się na początku Festiwalu Biegu Rzeźnika i jest częścią Najlepszego Festiwalu Biegowego w Polsce – w 2015 roku w Plebiscycie portalu Biegi Górskie nagrodzonego Złotą Kozicą.
Formularz elektroniczny:
lub
Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI118 + ew. uzasadnienie wyboru
(koszt 0,65 zł z VAT)