Biegi po Prawdziwej Warszawie

 

Biegi po Prawdziwej Warszawie


Opublikowane w wt., 02/09/2014 - 13:48

W okresie od stycznia 2013 do marca 2014 odbyło się kilkanaście imprez biegowych z cyklu Biegi po Prawdziwej Warszawie. Każdy bieg dedykowany jest innej dzielnicy stolicy. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział około 900 biegaczek i biegaczy. Dystans to zazwyczaj 12-15 km, zdarzały się biegi dłuższe, nawet do około 30 km.

Podejmujemy się konkurować z ogromnymi imprezami biegowymi, maratonami, masowymi biegami, legendarnymi i kultowymi wydarzeniami. Czy to ma sens? Czy mamy szanse? Wierzymy, że tak.

A oto argumenty:

  • Biegi po Prawdziwej Warszawie to jedyna w Polsce impreza ze zwiedzaniem miasta z licencjonowanym, biegającym przewodnikiem.
  • BPPW odbywają się cyklicznie i są całkowicie nieodpłatne dla uczestników – to już unikat w skali światowej.
  • Organizatorem jest Stowarzyszenie Terapeutów, organizacja pożytku publicznego, prowadząca placówki i programy na rzecz niepełnosprawnych, w tym dzieci, młodzieży
  • i dorosłych osób z autyzmem oraz ich rodzin.
  • W Biegi po Prawdziwej Warszawie angażują się Podopieczni Stowarzyszenie Terapeutów, wykonują witrażowe medale, przygotowują numery startowe, przypinają agrafki, także przychodzą na metę i dekorują zwycięzców.

  • Zwycięzcami BPPW są biegacze, którzy najlepiej poradzą sobie z egzaminem końcowym, pytania egzaminacyjne dotyczą materiału przekazanego przez przewodnika podczas biegu.
  • BPPW to nie są wyścigi, to wspólne bieganie w tempie sprzyjającym rozmowom, nawiązywaniu kontaktów. Opowieści przewodnika o obiektach, miejscach, ludziach związanych z Warszawą, są doskonale słyszalne dzięki bezprzewodowym głośnikom – można słuchać, można rozmawiać, można słuchać jednym uchem.
  • BPPW starają się o ciekawe niespodzianki na trasie, np. ciepły barszczyk i pierożki podczas Wigilijnego BPPW, śpiewające, grające i tańczące rusałki na Nocnym Świętojańskim BPPW i in.
  • Organizatorzy są aktywnymi zawodowo terapeutami, pracownikami Stowarzyszenia Terapeutów, a przy tym biegaczami i maratończykami, Rafał Staniszewski ukończył trzy maratony, Piotr Krawczyk przebiegł ponad 30 maratonów i około 10 biegów ultra.

Mimo, iż nigdy nie zabiegaliśmy o nagłośnienie medialne, Biegi po Prawdziwej Warszawie znalazły się na łamach miesięcznika Bieganie, Runner’s World opublikował duży materiał, duże dzienniki ogólnopolskie – od Gazety Wyborczej po Superexpress, byliśmy zaproszeni do Polskiego Radia do Jedynki, Trójki, relacje z kilku biegów znalazła się w telewizji publicznej i nie tylko.

Stajemy do plebiscytu, w którym nagrodą jest sto tysięcy złotych. Od dawna Stowarzyszenie Terapeutów planuje otworzenie kolejnej placówki terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób z autyzmem, wiemy jak zagospodarować te pieniądze dla dobra publicznego, będzie to wyposażenie nowego ośrodka oraz adaptacja lokalu na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Biegi po Prawdziwej Warszawie otrzymały na liście plebiscytu numer 69. I ładny, i łatwo zapamiętać.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce