Masz licencjat lub magistra z krajoznawstwa? Doktoryzowałeś się o górach? Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zaprasza do udziału w konkursach na najlepsze prace dyplomowe z zakresu turystyki krajoznawczej. Czekają atrakcyjne nagrody.
Dla licencjatów i magistrów
Z okazji 110. rocznicy powstania, PTTK rozpisało konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską z zakresu krajoznawstwa. Zgłoszone mogą tylko prace obronione w latach 2015-2016. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 października w formie papierowej i elektronicznej na adres ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa.
Oceny prac – wartości merytorycznej, twórczego i innowacyjnego charakteru pracy – dokona Komisja Konkursowa. Rozstrzygnięcie konkursu zapadnie najpóźniej do 20 listopada, ale tylko pod warunkiem, że jury otrzyma do oceny minimum pięć prac.
Szczegóły: TUTAJ
Dla doktorów
Z kolei Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu im. Walerego Goetla na najlepszą pracę doktorską o tematyce górskiej. Konkurs ma wyłonić najlepsze prace kategoriach: Nauki Humanistyczne oraz Nauki o Ziemi.
Konkurs im. Walerego Goetla będzie odbywał się cyklicznie, co 3 lata. W jednym roku oceniane będą prace tylko z jednej kategorii. W tym roku będą to Nauki Humanistyczne. Zgłaszane mogą być dysertacje obronione po 1 stycznia 2013 r.
Dla najlepszych przewidziana są nagrody finansowe – główna, to 5000 zł, do tego dwa wyróżnienia po 1000 zł. Zwycięską pracę doktorską wyłoni Komisja Konkursowa, a głównym kryterium oceny ma być nowatorstwo oraz walory naukowe i poznawcze pracy.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie pracy w wersji papierowej i elektronicznej, recenzji pracy, danych o autorze oraz zaświadczenia potwierdzającego, że obrona pracy odbyła się po 1 stycznia 2013 r. Prace na konkurs można przesyłać do 15 września. Rozstrzygnięcie zapaść ma do końca stycznia 2017 roku.
Walery Goetel żył w latach 1889-1972, był geologiem, taternikiem, narciarzem, działaczem taternickim, turystycznym i sportowym. Pełnił funkcję profesor i rektor AGH. Badania prowadził głównie w Tatrach i na Podtatrzu. Był współzałożycielem Międzynarodowej Unii Towarzystw Alpinistycznych. Jedną z najważniejszych dziedzin działalności Goetla była ochrona przyrody. Od 1922 r. był członkiem Państwowej Komisji Ochrony Przyrody (PKOP), przekształconej w 1925 r. w Państwową Radę Ochrony Przyrody (PROP). W 1973 r. schronisku PTTK na Hali Ornak nadano jego imię i umieszczono tablicę pamiątkową.
Szczegóły: TUTAJ
Powodzenia!
RZ