W najbliższą sobotę w Myślenicach po raz drugi do Małopolski zawitają zawody Runmageddon. Ponad 1100 osób zmierzy się z 12-kilometrową trasą Górskiego Classica, na której do pokonania będzie ponad 50 przeszkód.
Dla połowy zawodników będzie to debiut w Runmageddonie, a co trzecim uczestnikiem tej edycji będzie kobieta. Na najmłodszych fanów biegów przeszkodowych czekać będzie strefa Runmageddon Kids, najtwardsi zawodnicy natomiast zmierzą się w ekstremalnie ciężkiej konkurencji, jaką jest Runmageddon Games rozgrywany na 200-metrowym torze przeszkód. Pierwsi zawodnicy na trasę Runmageddonu Classic wyruszą o godzinie 9:00.
Areną rywalizacji będą stok narciarski na Górze Chełm oraz w lasy Nadleśnictwa Myślenice. Jedną z atrakcji będzie przeszkoda „Ta Jedyna”, czyli lina rozwieszona pomiędzy dwoma brzegami rzeki Raby, za pomocą której trzeba będzie się przeprawić na drugą stronę. Organizatorzy zmodyfikowali także jedną z najbardziej lubianych przeszkód – ślizgawkę. Tym razem nie dość, że będzie ona jeszcze dłuższa, niż podczas majowej edycji, bo ponad 60-metrowa, to na dodatek kończyć się będzie sporą hopką, która wyrzucać będzie zawodników wysoko w powietrze. Lądowanie przewidziane jest w wielkim basenie wypełnionym wodą.
Trasa sobotniego biegu poprowadzi m.in. przez naturalne osuwisko, które tworzy pofałdowaną i ciężką przeprawę. Dostępu do mety strzec będzie żywa przeszkoda, którą utworzą zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Highlanders Beskidy. Będzie to ostatnia, ale wcale nie najłatwiejsza przeszkoda na trasie tej edycji.
– Z wielką radością już po raz drugi gościmy w Beskidach. W Urzędzie Miasta w Myślenicach znaleźliśmy solidnych partnerów, z którymi wspólnie udało nam się przygotować wspaniałą, bardzo wymagającą trasę o wysokiej skali trudności, z jakiej słynie Runmageddon. Dzięki pomocy Nadleśnictwa Myślenice zawodnicy pobiegną przez beskidzkie lasy, których położenie i urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, ze nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią trasę Górskiego Classica. Trasa będzie prowadziła także przez tereny stoku narciarskiego na Górze Chełm, gdzie szczególnie zapraszamy kibiców, na których czekać będzie wiele atrakcji – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.
– Swoją odrębną, ale nie mniej ważną rywalizację będą mieli najmłodsi. Dla nich przygotowaliśmy specjalny tor przeszkód czyli Runmageddon KIDS, do którego pokonania w myśl zasady „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, zapraszamy dzieci już od 4 roku życia – dodaje Bieniecki.
W ramach Górskiego Runmageddonu Classic odbędzie się 11 serii startowych. Zawodnicy będą ruszać na trasę w odstępach 20 minutowych od godziny 9:00 do 12:20. Jedną z największych drużyn startujących podczas myślenickiego Runmageddonu będzie ekipa Idea Expert, która w ramach wewnętrznej integracji zaprosiła do startu w zawodach ponad 70 pracowników. Oprócz świetnej zabawy dodatkową motywacją z pewnością będzie dla nich fakt, że za każdy kilometr przebiegnięty przez każdego pracownika, Idea Expert przeznaczy 5 zł na cele charytatywne.
Najtwardsi zawodnicy wystartują w zawodach Runmageddon Games, w których rywalizacja odbywać się będzie w parach na krótkim, 200 metrowym torze przeszkód. Zmagania są bardzo widowiskowe dla kibiców, ale ekstremalnie wyczerpujące dla biorących w nich udział zawodników. Dla zwycięzców Runmageddon Games przewidziana jest pula nagród w wysokości 2 000 złotych.
Ukończenie sobotnich zawodów Runmageddon Classic Beskidy pozwoli uczestnikom na zdobycie 3 punktów w Lidze Runmageddonu, której Wielki Finał zaplanowany jest 25 października na hałdach kopalni KWK Sośnica-Makoszowy w Zabrzu.
Aby uzyskać prawo startu w Wielkim Finale konieczne jest zdobycie minimum 5 punktów, które można zdobyć startując w sobotę w Runmageddonie Classic w Myślenicach oraz podczas kolejnej imprezy z cyklu Runmageddon, która odbędzie się 24 października w Zabrzu.
Górski Runmageddon Classic w Myślenicach w naszym KALENDARZU IMPREZ. Festiwal Biegów jest patronem medialnym cyklu Runmageddon.
mat. pras.
fot. Ola Bulanowska