Komunikat organizatora II Festiwalu Lachów i Górali w sprawie zmiany lokalizacji

  • Festiwal biegowy

Szanowni Państwo, realizacja II Festiwalu Lachów i Górali zaplanowana została po raz pierwszy w pięknym, urokliwym położnym nad Soliną podbieszczadzkim Polańczyku w Województwie Podkarpackim.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie tym przedsięwzięciem ze strony małopolskich zespołów folklorystycznych, zdecydowaliśmy się przedłużyć przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Festiwalu.

Z tego tez powodu musieliśmy jako organizatorzy zmierzyć się z nieoczekiwanymi problemami logistycznymi, które skłoniły nas do poszukania miejsca o prężnej komunikacji w gminie z większym doświadczeniu w organizowaniu Festiwalów lachowsko-góralskich.

Wybór padł na Piwniczną-Zdrój nad Popradem w powiecie nowosądeckim, w której to odbyła się już poprzednia edycja Festiwalu. Wierzymy, że zmiana ta nie pokrzyżuje Państwu wcześniej podjętych planów udziału w Festiwalu. Wierzymy, że wszyscy ponownie spotkamy się w Piwnicznej, wspólnie celebrując wyjątkowe trzydniowe święto folkloru.

Organizator, Fundacja Sądecka