Audioprzewodnik na Bieg Powstania Warszawskiego

  • Festiwal biegowy

Audioprzewodnik na Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca podczas 23. Biegu Powstania Warszawskiego zapewnie wielu zawodników będzie miało na uszach słuchawki. Czy audioprzewodnik po trasie biegu, którzy proponują organizatorzy, wyprze muzykę z odtwarzaczy uczestników? 

Audioprzewodnik ma formę pliku w popularnym formacie ?mp3?. Ma też różną długość, zależną od wybranej trasy (przypominamy, że bieg będzie rozgrywany na 5 i 10 km).

Wprowadzenie do pozycji jest dziełem dziennikarza sportowego i wolontariusza Muzeum Powstania Warszawskiego Michała Pola. Przez dalszą część przewodnika prowadzi już lektor, który mówi nam, jakim tempem powinniśmy biec, przypomina o regulacji oddechu, ale przede wszystkim szkicuje historyczny rys trasy biegu i przypomina działania powstańcze, jakie miały tu miejsce w 1944 roku.

Pierwszym historycznym miejscem, o którym mówi lektor, jest Kościół Jana Bożego. Po historycznej retrospekcji narrator mobilizuje nas do trzymania tempa, by po chwili przypomnieć historię ulicy Franciszkańskiej. Na wysokości Sądu Najwyższego przypomina o oddechu i opowiada o pomniku Powstania Warszawskiego. Ponieważ poszczególne lokalizacje dzieli krótszy lub dłuższy dystans, przewodnik zawiera też fragmenty muzyczne, dostosowane do wybranego tempa biegu.

Audioprzewodnik Powstania Warszawskiego można pobrać legalnie i zupełnie za darmo na stronie www.jiwok.com ? partnerskiej firmy powstańczego biegu, a także na stronach Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Plik można pobierać dowolną ilość razy.

Aby to zrobić należy podać adres e-mail, na który zostanie przesłany link do pliku. Następnie należy określić dystans, na jakim biegniemy i jeden z trzech czasów, w którym chcemy ukończyć bieg. ? Wszystko odbywa się w prosty sposób, bez żadnych problemów ? mówi Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodaje, że przewodnik znakomicie nadaje się także na treningi czy spacery na trasie powstańczego biegu.

Przewodnik pobierzesz ze stron:
http://www.jiwok.com/pl/bieg-powstania-warszawskiego
http://www.wosir.waw.pl/
http://www.1944.pl/

RZ