4. Bieg Move Improve we Wrocławiu zgromadził ponad 150 osób. Impreza miała ważne przesłanie.
Impreza w Parku Szczytnickim była elementem 6. Krajowych Spotkań Reumatologicznych i miała na celu edukację w zakresie chorób reumatologicznych (prewencji, leczenia, objawów etc). Bieg był gestem solidarności z osobami cierpiącymi na ten rodzaj chorób.
Eksperci zaznaczali, że konieczne jest obalenie stereotypu, że choroby reumatologiczne dotyczą głównie osób starszych i podkreślali są to schorzenia poważnie wpływające na codzienne życie, utrudniające, a nawet uniemożliwiające proste czynności, takie jak krojenie chleba czy zapięcie guzików.
O tym można było się przekonać na miejscu, próbując wykonać podobne czynności w specjalnej, usztywniającej stawy rękawicy.
W sumie niemal 100 skorzystało z konsultacji reumatologicznych w namiocie edukayjnym "Poruszyć Świat". Wiele osób zainteresowanych było zestawami ćwiczeń usprawniających w chorobach reumatologicznych.
mat. pras. / red.