Runmageddon Wrocław - nie tylko dla harpaganów

  • Biegająca Polska i Świat

Już za tydzień stolica Dolnego Śląska stanie się centrum ekstremalnej przygody. Do Wrocławia przybędą weterani z całej Polski, jak również debiutanci, którzy po raz pierwszy podejmą rękawice i pobiegną w biegu z przeszkodami. Dla dzieci i młodzieży, które chcą zmierzyć się z przeszkodami testując swoją siłę i charakter, czeka Runmageddon Kids oraz Junior. W tegorocznej edycji biegu udział wezmą podopieczni Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Razem”. Specjalnie dla nich Organizator zaplanował serię biegu KIDS, w której Wolontariusze Runmageddonu będą pomagać w pokonywaniu przeszkód.

Runmageddon to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, gdzie wszyscy niezależnie od wieku i kondycji fizycznej mogą pokonywać przeszkody, a przy tym triumfować nad swoimi ograniczeniami i słabościami.

- Chcemy zapewnić dobrą zabawę dzieciom, dlatego gwarantujemy im asystę naszych Wolontariuszy.  Bardzo cieszymy się, że zdecydowały się na start w Runmageddonie, który z pewnością będzie dla nich niecodzienną przygodą. – mówi Piotr Bałchanowski, Dyrektor Biegu.

- Nasze Stowarzyszenie postanowiło zachęcić do udziału w Runmageddonie dzieci niepełnosprawne intelektualnie, ponieważ uważamy, że sport integruje osoby pełno i niepełnosprawne. Dzieci uczestniczące w tym wydarzeniu będą mogły poczuć się sprawniejsze, a także uzyskać akceptację otoczenia. Będzie to dla nich świetna zabawa oraz sprawdzian swoich możliwości. Będą mogły działając wspólnie, w jednej drużynie osiągnąć cel.- mówi wiceprezes Stowarzyszenia „Razem” Maja Tomanik.

Runmageddon to nie tylko próba siły i charakteru, ale także misja pomocy innym. Uczestnicy wzajemnie sobie pomagają przy pokonywaniu przeszkód, ale także mają okazję zrobić coś dla osób chorych. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy dla Cancer Fighters - fundacji, która motywuje dzieci do walki z chorobą nowotworową oraz refunduje koszty leczenia. Maskotka organizacji - wielki Lew zachęcać będzie uczestników do wsparcia chorych dzieci. W strefie kibica, w specjalnie wyznaczonym punkcie, Wolontariusze DKMS prowadzić będą rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do bazy DKMS, otrzymają tam informacje i asystę w procesie rejestracji.

mat. pras.