Startuje World Marathon Challenge 2019. Wpisowe - kosmiczne!

Równo 40 biegaczy wystartuje w World Marathon Challenge, czyli w 7 maratonach rozgrywanych na 7 kontynentach w ciągu zaledwie 7 dni.

Rozpoczną 31 stycznia od biegu na Antarktydzie. Maratoński tydzień zakończą w Miami. Zanim dotrą do Ameryki Północnej, zaliczą maraton w afrykańskim Kapsztadzie, australijskim Perth, azjatyckim Dubaju. Europejski maraton pobiegną w Madrycie, a Amerykę Południową poznają z trasy maratonu w Santiago.

Wśród tegorocznych uczestników cyklu nie ma Polaków. Stawka złożona jest z doświadczonych maratończyków, którzy stawiają przed sobą nietypowe zadania.

Amerykanka Linda Carrier od lat zmaga się z cukrzycą mimo to, nie zamierza poprzestawać na „zwykłych” biegach. Oprócz World Marathon Challenge na jej liście zadań widnieje także maraton w każdym z 50 stanów.

Dunka Kristina Schou jest autorką najszybszego znanego czasu wejścia na Kilimandżaro- 6:52:54. Ma też na swoim koncie rekord 250-kilometrowego Desert Ultra a teraz planuje rekord 7 maratonów na 7 kontynentach w 7 dni.

Rekordzistką w tym gronie jest także Francuska Stephanie Gicquel, która w 74 dni dokonała biegowego trawersu Antarktydy. Jest także aktualną mistrzynią Francji w biegu 24-godzinnym.

Kolejny raz z trasami 7 maratonów będzie się mierzył Michael Wardian. Amerykański ultramaratończyk został zwycięzcą i rekordzistą tego wyzwania w 2017 r. Średni czas, z jakim pokonywał pojedynczy maraton to 2:45.57.

Siedmiodniowe wyzwanie przyciągnęło na start także triathlonistę i zwycięzcę Antarctic Ice Marathon Race w 2013 r. Petra Vabrouska. Cech wygrywał już 40 razy zawody na dystansie Ironmana. Jego syn również weźmie udział w wyzwaniu, ale pobiegnie 7 półmaratonów na 7 kontynentach.

Z kolei Sasie Smittipatana jest pierwszą Tajką, która ukończyła Antarctic Ice Marathon i pierwszą, która dostała się do Marathon Grand Slam Club.

Tegoroczna stawka gwarantuje, że oprócz przygody na trasach 7 maratonów nie zabraknie rywalizacji sportowej. Niestety udział w tym przedsięwzięciu nie jest tani. Wpisowe wynosi 37 500 EUR, a do tego jeszcze trzeba doliczyć bilet lotniczy do Kapsztadu i z powrotem.

Strona cyklu: http://worldmarathonchallenge.com

IB