Artur Jendrych znów najlepszy w Hardcorowej Kumowej

Opublikowane w wt., 10/03/2020 - 09:53

W niedzielę odbyła się druga edycja biegu Hardcorowa Kumowa w lesie Kumowa Dolina w Chełmie na dwóch dystansach 10 i 30 km. Trasy biegu wyznaczone były leśnymi ścieżkami w rejonie zwanym Pagóry Chełmskie.

Na dystansie 30 km podobnie jak w zeszłym roku najlepszy okazał się Artur Jendrych, zwycięzca m. in. Iron Run podczas Festiwalu Biegowym w Krynicy. Pokonanie trasy zajęło mu 2:09:43. Drugi był Paweł Gregorczuk (2:10:31), a trzecie Andrzej Luśnia (2:13:15).

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Holc – 2:40:22. Na drugim miejscu zawody ukończyła Karolina Lewandowska (2:48:39), a na najniższym miejscu podium stanęła Magdalena Gajek (2:51:34).

W biegu na dystansie 10 km rywalizację wśród panów wygrał Jacek Baleza w czasie 48 minut i 46 sekund. Drugi był Tomasz Lipiński (48:50), który wygrał rywalizację na ostatnich metrach z Józefem Wójcikiem (48:51).

Rywalizację pań podobnie jak w zeszłym roku wygrała bezkonkurencyjna u siebie Justyna Jagiełło z grupy Chełm Biega, która z czasem 48:58 był czwarta w kategorii open. Drugie miejsce przypadło Grażynie Zieniawie (50:11), a trzecia była Justyna Trzaskalska (51: 55).