Przed nami 16. edycja Grand Prix Żoliborza. Organizatorzy nie planują większych zmian w formule cyklu i uruchomili już zapisy.
Cykl składa się z trzech biegów odbywających się na terenie warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Wszystkie imprezy rozgrywane są w środku tygodnia, a uczestnicy pokonują w sumie 25 km.
Cykl ruszy z wysokiego „C” - Otwartych Mistrzostwa Dzielnicy w biegach przełajowych. Areną rywalizacji będzie wymagająca trasa wytyczona w parku Kępa Potocka. Na kolejne dwa biegi uczestnicy przeniosą się na przeciwną stronę Wisłostrady. Na Bulwarach Wiślanych pokonają dwukrotnie odcinek 10 km. Tak jak rok temu start i meta znajdować będzie na Plaży Żoliborz. Trasa prowadzi tuż nad samą rzeką.
O miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu uczestnika zadecyduje suma czasów brutto uzyskanych w trzech biegach. Na mecie każdej eliminacji czekać będą okolicznościowe medale. Dodatkowo po każdym biegu pierwsze trzy osoby w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają statuetki. Limit uczestników wynosi 300 osób na każdy ze startów.
– Dużo osób traktuje nasz cykl jako dobry trening. Nie zawsze chce się samemu robić bieg ciągły w środku tygodnia. Lepiej przyjść na takie parkowe zawody. To motywuje do większego wysiłku – zauważa Paweł Zach z Entre Team, koordynator imprezy.
Rok temu cykl wygrali Radosław Gromek oraz Agnieszka Kowalczyk. Sklasyfikowano 141 osób.
Terminarz cyklu:
Bieg 1 – 11.04.2018 – Park Kępa Potocka – 5 km, start godz. 18:00
Bieg 2 – 9.05.2018 – Pas Nadwiślański, Bulwary Wiślane – 10 km, start godz. 18:00
Bieg 3 – 23.05.2018 – Pas Nadwiślański, Bulwary Wiślane– 10 km, start godz. 18:00
Grand Prix Żoliborza w festiwalowym KALENDARZU IMRPEZ.
RZ