Łódź Maraton wzywa trójkołamaczy

  • Biegająca Polska i Świat

"Złamać trzy godziny". Marzenie maratończyków-amatorów. W spełnieniu snu tysięcy biegaczy chcą pomóc organizatorzy DOZ Maratonu Łódź. Zapraszają do projektu, który ma ułatwić przekroczenie magicznej granicy.

By dołączyć do akcji „Trójkołamacze DOZ Maratonu Łódź” należy legitymować się potwierdzonym wynikiem w ostatnich 2 latach poniżej 3:15 w maratonie lub 1:25 w półmaratonie oraz wypełnić formularz 

Wynik poniżej 3 godzin w maratonie to średnie tempo 4'15 na kilometr utrzymane przez ponad 42 kilometry. Każdy biegacz-amator wie, jak niełatwe to zadanie. Według rankingu maratończyków za rok 2017 autorstwa Andrzeja Gipsiaka, zaledwie 859 osób w naszym kraju pokonało maraton poniżej trzech godzin. Podczas ubiegłorocznego maratonu w Łodzi, magiczną "trójkę" złamało tylko 69 biegaczy na 1282 finiszujących.

– W dużych maratonach, poniżej trzech godzin schodzi około 4 proc. uczestników. To jest elita – mówił Jerzy Skarżyński podczas Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze, towarzyszącego Festiwalowi Biegowemu w Krynicy-Zdroju. Wielokrotny medalista  mistrzostw Polski w maratonie mówił też, jak należy przygotowywać się do osiągnięcia tego wyniku.

Jerzy Skarżyński - Jak zostać trójkołamaczem

Uczestnicy projektu „Trójkołamacze DOZ Maratonu Łódz” otrzymają imienny numer, wystartują z sektora dla elity i będą prowadzeni przez grupę pacemakerów ("zająców"). Ci, którzy uzyskają wymarzony wynik, zostaną uhonorowani specjalnym certyfikatem.

DOZ Łódź Maraton odbędzie się 15 kwietnia. Oprócz maratonu zostanie też rozegrany półmaraton,a dzień wcześniej – bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci. 

RZ