Ślimaczy się budowa Podkarpackim Centrum Lekkiej Atletyki na terenach CWKS Resovia Rzeszów, ale nie brakuje dobrych wiadomości dla biegaczy ze stolicy Podkarpacia. Projekt Studenckiego Kompleksu Sportowego zaprezentowała właśnie Politechnika Rzeszowska. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie realizowana etapowo i ma kosztować ok. 34 mln zł.
Planowany obiekt obejmie kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią, całoroczne lodowisko (w lecie będzie służyło jako kort tenisowy, boisko do siatkówki czy koszykówki) oraz stadion lekkoatletyczny, ze sztuczną nawierzchnią i 400-metrową bieżnią (niestety tylko 4 tory).
Cały obiekt zaprojektowano w formie otwartej i pełnowymiarowej. W pobliżu kompleksu znajdą się też nowe pomieszczenia administracyjne, sale fitness, pomieszczenia sanitarne, kręgielnia oraz kawiarnia.
- Budowa kompleksu jest jedną z najważniejszych planowanych inwestycji. Nowe obiekty sportowe poszerzą możliwości dydaktyczne i naukowe uczelni - mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
Uczelnia ma już przygotowaną dokumentację całej inwestycji. Andrzej Sowa, kanclerz Politechniki Rzeszowskiej spodziewa się, że w ciągu dwóch-trzech tygodni będzie też gotowe pozwolenie na budowę.
Politechnika Rzeszowska stara się o dofinansowanie do inwestycji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwie Sportu i Turystyki.
źródło: Politechnika Rzeszowska