Wieliszew: „Z myślą o zawodnikach” [ZDJĘCIA]


W niedzielę 20 września w podwarszawskim Wieliszewie rozegrano finałową rundę czwartej edycji cyklu Wieliszewski Crossing. W ramach cyklu od stycznia do września rowerzyści i biegacze zmagali się z różnymi dystansami na różnych trasach.

Relacja Małgorzaty Bieniak, Ambasadorki Festiwalu Biegów

Finałowy bieg odbył się przy bardzo sprzyjającej pogodzie i choć rano słońce nieco dawało się we znaki a burza nadchodziła wielkimi krokami. Warunki do biegania były idealne. Do pokonania było ponad 8 kilometrów trudnej, crossowej trasy. Różnorodne podłoże, pagórki, piach, wąskie ścieżki leśne i finisz na boisku miejskim, dały się we znaki wielu biegaczom.

Najlepszym okazał się Rafał Szymborski. Drugi był Marek Dzięgielewski, który zajął jednoczesnie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu w sezonie 2014. Trzecie miejsce udało się zdobyć Marcinowi Komorowskiemu.

Emocji dostarczały także zmagania drużyn biegowych. Finalnie najlepszy okazał się Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, który - podobno - przyjeżdża do Wieliszewa tylko na serwowane po biegu ciasto drożdżowe. Na drugim miejscu uplasował lokalny Wieliszew Heron Team, na trzecim Trucht Tarchomin.

Dekoracja, w której uczestniczył Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki – również zapalony biegacz, utwierdziła biegaczy w przekonaniu, że są tu mile widziani i doceniani. Każdy z zawodników, który wziął udział we wszystkich czterech tegorocznych edycjach odebrał imienną statuetkę z miejscem na wszystkie cztery medale. Choćby przez to widać, zę w Wieliszewie wszystko jest przemyślane i stworzone z myślą o zawodnikach. Tak trzymać!

Małgorzata Bieniak, Ambasadorka Festiwalu Biegów