Cykl CITY TRAIL wystartował w Lublinie [ZDJĘCIA]


Zawodnicy startowali na trasie, którą poznali w letniej edycji cyklu, czyli nad Zalewem Zamborzyckim. Mimo rzęsistego deszczu, w zawodach wzięło udział ponad 260 osób oraz około 50 dzieci.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się Bartosz Ceberak. Jego wynik to 17:20. Wśród pań rywalizację wygrała zwyciężczyni poprzedniej edycji – Joanna Wasilewska z wynikiem 19:09.

Wśród startujących byli zarówno „starzy biegowi wyjadacze”, amatorzy regularnie startujący w lubelskich biegach, a także zupełnie początkujący.

- Startujemy z mężem od roku w większości biegów organizowanych w Lublinie. Poza startami, biegam regularnie przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, a poza tym ćwiczę też na siłowni. Kiedyś tylko biegałam, ale nie przynosiło to efektów, jakich oczekiwałam, dlatego zaczęłam łączyć bieganie z inną aktywnością – mówi jedna z uczestniczek sobotniego biegu Izabela Walczak.

– Dzisiejsze warunki mnie nie zaskoczyły - byłam przygotowana na błoto i deszcz, więc biegło mi się dobrze, choć nie za szybko, bo miejscami było ślisko – dodaje biegaczka.

Bez zmian w edycji 2015/2016 podczas każdego biegu CITY TRAIL rozgrywane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Na czterech dystansach wystartowało łącznie ponad 50 młodych biegaczy.

Sezon 2015/2016 w Grand Prix CITY TRAIL wystartował 13 września w Bydgoszczy. Najbliższe biegi są zaplanowane na 3 października w Olsztynie i 4 października w Gdańsku. Cykl zawita w sumie do 10 polskich miast.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

mat. pras.