Nasze Projekty

Nasze Projekty


Festiwal Biegów to projekt wielowątkowy, całoroczny, obejmujący:

Festiwal Biegowy - najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, całych rodzin, Program imprezy tworzą też spotkania z mistrzami biegania,  warsztaty i seminaria biegowe, strefy gier i zabaw, koncerty gwiazd...  


Ogólnopolski portal biegowy www.FestiwalBiegow.pl - najczęściej i najobszerniej aktualizowane internetowe medium o bieganiu w Polsce. Funkcjonuje 365 dni w roku, także w weekendy i święta, a w cyklu dziennym na stronie pojawia się kilkanaście publikacji. Redakcję portalu tworzy na stałe kilkanaście osób, liczne grono współpracowników w całej Polsce oraz szeroka grupa Ambasadorów Festiwalu Biegów, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi wrażeniami i doświadczeniami z biegów w kraju i na świecie. Dziennikarze i współpracownicy portalu obecni są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego dla biegaczy. Treść portalu tworzą kalendarz imprez biegowych w Polsce, zapowiedzi, wyniki i relacje oraz klipy wideo i galerie zdjęć z biegów, plany treningowe oraz porady dietetyczne dla biegaczy, testy sprzętu, trasy biegowe, wywiady z mistrzami sportu, konkursy z nagrodami...

 


PLogging Team: biegaMy dla czystej Polski!

Celem projektu jest aktywizacja obywateli (w szczególności biegaczy w każdym wieku i o różnych możliwościach fizycznych, organizatorów biegów, przedstawicieli samorządów, które organizują biegi) na rzecz ochrony środowiska poprzez promocję i wdrażanie ploggingu (bieganie połączone ze sprzątaniem) w Polsce. W ramach projektu w okresie 01.01.2021-31.12.2021 zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania promująca plogging i zwiększająca świadomość ekologiczną biegaczy i organizatorów biegów. Ponadto plogging zostanie wdrożony podczas jednej z największych masowych imprez biegowych w Polsce - Festiwalu Biegowego. Podczas wydarzenia odbędą się także działania edukacyjne dla szerokiego grona biegaczy na temat ploggingu i ekobiegania.
 


 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy,finansowanego z Funduszy EOG


Sądecki nordic walking pod gwiazdami

Gwiazdy na niebie i kijki? Niebanalne połączenie konkurencji to nordic walking na 4 km odcinka trasy jest zadaniem realizowanym przez Fundację Festiwal Biegów w ramach konkursu „Sportowe SĄDECKIE” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Celem projektu ,,Sądecki nordic walking pod gwiazdami” jest promocja kultury fizycznej wśród mieszkańców powiatu nowosądeckiego, upowszechnianie sportu jako aktywności dostępnej dla wszystkich oraz ukazanie powiatu nowosądeckiego jako regionu szczególnie atrakcyjnego turystycznie umożliwiającego uprawianie sportu. Realizacja projektu odbędzie się w trakcie 15. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdrój, dystans konkurencji jest optymalny dla każdego, ponieważ wynosi 4 km. Projekt skierowany jest do 50 mieszkańców powiatu nowosądeckiego, zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, osób, które trenują od wielu lat oraz do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nordic walkingiem.

 

PATRONAT HONOROWY: TADEUSZ ZAREMBA - STAROSTA NOWOSĄDECKI

Zadanie zrealizowano w ramach konkursu ”Sportowe SĄDECKIE-EDYCJA 2024” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.  


Projekt: Małopolska turystyka

Fundacja Festiwal Biegów realizuje zadanie ,,Projekt: Małopolska turystyka” współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Głównym celem zadania jest wspieranie partnerstw na rzecz rozwoju gospodarki turystycznej poprzez ukazanie możliwości pozyskiwania partnerów do współpracy w zakresie rozwoju regionalnej oferty turystycznej. W ramach projektu zostanie przeprowadzone spotkanie warsztatowe skierowane do przedstawicieli, gestorów, Małopolskich NGO, czy przedstawicieli samorządu skupiających branżę turystyczną. Spotkanie warsztatowe odbędzie się w trakcie święta sportowego biegania-15. Festiwalu Biegowego. Realizacja projektu umożliwi uczestnikom pozyskanie wiedzy od wybitnych ekspertów, zobrazuje Małopolskę jako region ciekawy i atrakcyjny turystycznie, ale przede wszystkim wspomoże branżę turystyczną w lokowaniu regionalnych produktów, czy usług. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


 

Ogólnopolski program rabatowy pn. Karta Biegacza - Karta Biegacza upoważnia do korzystania ze zniżek w punktach handlowo-usługowych, przychodniach i poradniach medycznych, hotelach czy restauracjach na terenie całego kraju. Do programu przystąpiło już 450 partnerów z całego kraju, a liczba wydanych kart przekroczyła 11 000. 


Targi EXPO Festiwalu Biegowego - to wydarzenie towarzyszące biegowym zmaganiom. Trzydniowe Targi są skierowane do uczestników Festiwalu – biegaczy, a także osób odwiedzających imprezę, ceniących aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia, zainteresowanych sportem – sprzętem, akcesoriami, odżywkami, podróżujących po kraju i świecie. 


Klaster Turystyki Aktywnej - to dobrowolne porozumienie przedsiębiorstw, jednostek naukowych, Instytucji Otoczenia Biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Podstawowym obszarem specjalizacji Klastra jest aktywny wypoczynek – połączenie turystycznej rekreacji i wypoczynku z udziałem w imprezach sportowych o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim.


Pomiar czasu - nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę pomiaru czasu w masowych imprezach biegowych oraz nordic walking. Dysponujemy sprzętem holenderskiej firmy MYLAPS, który sprawdził się m.in. podczas maratonów w Bostonie czy Berlinie.


Trasy biegowe - celem projektu Festiwal Biegów jest wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Małopolski poprzez utworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego o zasięgu regionalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach projektu został opracowany system tras biegowych obejmujący swym zasięgiem cały region. Trasy funkcjonują m.in. w Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju, Grybowie, Wysowej-Zdroju czy Rytrze. Na początku każdej trasy biegowej ustawiona jest tablica informacyjna zawierająca informacje o zasadach korzystania z trasy, jej długości i przebiegu. Znajdują się tam także mapa trasy i jej profil. Trasy, poprzez swoją różnorodność: różny stopień trudności i długości, przyciągną biegaczy i turystów z całej Polski.


Grand Prix Małopolski - to wspólna inicjatywa Fundacji Sądeckiej, Fundacji "Festiwal Biegów", Województwa Małopolskiego oraz organizatorów biegów ulicznych i górskich, rozgrywanych na terenie Małopolski. Punkty do cyklu można zdobywać w biegach ulicznych i górskich, na dystansach od 5 do 17 km. Nagrody finansowe i rzeczowe w cyklu otrzymuje po 10 najlepszych kobiet i mężczyzn.


Liga Festiwalu Biegowego - to jeden z największych cykli biegowych w Polsce. Skierowany zarówno do amatorów jak i zawodowych biegaczy, łączy promocję aktywności fizycznej i rywalizację sportową na terenie całego kraju w takich kategoriach jak: „Najlepszy biegacz 5-10-15”, „Najlepszy maratończyk” i „Najlepszy góral”. Finałem cyklu jest zawsze Festiwal Biegowy, odbywający się na początku września.


 

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce