Biegacze ? pomagacze
Opublikowane w czw., 28/03/2013 - 13:21
Jak to działa? Załóż stronę swojej akcji i promuj ją. Przy okazji możesz zdobyć pakiet startowy gratis do udziału w tegorocznym Łódź Maraton Dbam o zdrowie.
Na świecie to od dawna popularna metoda pomagania innym. Chodzi o to, ażeby przy okazji swojego uczestnictwa w biegach, pomagać zarazem wybranej przez siebie sprawie. Co ważne, nie tylko pomagasz komuś, ale przede wszystkim zwiększasz motywację. Po pierwsze, samego siebie do lepszego biegania, po drugie, tego, komu pomagasz, do walki o dalsze zdrowie.
Do akcji zbierania pieniędzy przyłączyli się organizatorzy Łódź Maraton Dbam o zdrowie. Nawiązują przy tym, jak sami tłumaczą, do Maratonu Londyńskiego, gdzie biec oznacza pomagać. Tamtejsi biegacze charytatywni co roku zbierają ponad 40 mln funtów dla potrzebujących.
Biegam – Pomagam
Biegam – Pomagam to propozycja Łódź Maraton Dbam o zdrowie. Każdy z biegaczy może stać się fundraiserem, zebrać pieniądze na ważny dla siebie cel lub organizację i zaangażować swoich znajomych w ideę charytatywności. Organizatorzy łódzkiej imprezy mają dla biegaczy dwie propozycje:
-
Można zdobyć pakiet startowy gratis. W tym celu należy wysłać formularz zgłoszeniowy do maratonu oraz w ciągu 48h założyć akcję fundraisingową na www.domore.pl na rzecz Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, która wykupiła charytatywne pakiety startowe i zebrać na pomoc dla niej minimum 150 zł.
-
Można założyć także dowolną akcję fundraisingową na rzecz innej, wybranej przez siebie organizacji bądź celu. Trzeba wejść tylko na www.siepomaga.pl lub na www.domore.pl i zacząć pomagać.
Propozycje pomocy
Wśród organizacji partnerskich łódzkiego maratonu znajdują się:
-
Fundacja „Dbam o Zdrowie”. Coraz więcej Polaków zmaga się z problemem społecznym, jakim jest niewykupywanie leków. Przez trzy lata działalności Fundacja przekazała pomoc ok. 20 tys. osób oraz ponad 100 organizacjom.
-
Fundacja Synapsis. Od 20 lat pomaga dzieciom i osobom dorosłym dotkniętych autyzmem.
-
Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Cel charytatywny dla maratonu: zakup sprzętu rehabilitacyjnego i dofinansowanie długoterminowej rehabilitacji. Caritas chce zebrać 75 tysięcy zł. na protezę nogi dla Jadwigi Szmidt i na rehabilitację niepełnosprawnego rodzeństwa – Karoliny i Krystiana Jóźwiaków.
-
Fundacja Hospicyjna Hospicjum to też Życie. Wspiera ośrodki paliatywno-hospicyjne w kraju. Co roku organizuje ogólnopolską kampanię społeczną Hospicjum to też Życie (www.fundacjahospicyjna.pl). Przy Fundacji działa także Fundusz Dzieci Osieroconych, założony z myślą o rodzinach pacjentów hospicjów.
-
Fundacja Udaru Mózgu. Jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, której głównym celem jest pomoc chorym po udarze, ich rodzinom i opiekunom. Prowadzi też jedyną w Polsce infolinię dla chorych po udarze mózgu i ich opiekunów.
Jarzyńska w akcji
Udział w akcji bierze m.in. Karolina Jarzyńska, najlepsza polska maratonka, rekordzistka Polski w półmaratonie. Poza domem spędza dwieście pięćdziesiąt dni rocznie. Jak twierdzi: „Dzięki temu udaje mi się osiągać coraz lepsze wyniki. Mój rekord życiowy to obecnie 2:27:16, uzyskany w roku 2011 podczas maratonu w Osace”.
Udział w tegorocznym maratonie zadedykowała mgr farm. Małgorzacie Michalak, jednej z podopiecznych Fundacji Dbam o Zdrowie. To Absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W zawodzie pracowała jednak dość krótko. Od 14-go roku życia walczy z ciężką chorobą kolagenozą (zapalenie skórno-mięśniowe). Choroba stale postępuje. Obecnie nie opuszcza już łóżka i wymaga całodobowej opieki.
„Dlaczego pomagam akurat Pani Małgorzacie? Wiem, jak ważna w życiu jest pasja i możliwość jej realizacji. Mnie się to udało. Pani Małgorzacie możliwość pracy w wymarzonym zawodzie pokrzyżowała choroba” – tłumaczy cel swojej zbiórki Karolina Jarzyńska.
O maratonie czytaj także w: Łódź Maraton Dbam o Zdrowie
Informacje: Biegam – pomagam: www.lodzmaraton.pl/informacje-ogolne-0
Kontakt do organizatora: www.lodzmaraton.pl
Artur Negri