Zurich Maraton

Opublikowane w czw., 04/04/2013 - 09:17

Pierwszy weekend kwietnia obfituje w zawody biegowe. Jednym z nich będzie rozpoczynający się 7 kwietnia 2013 roku 11. Maraton w Zurichu. Organizatorzy przygotowali również tego samego dnia bieg na krótszym dystansie 10 km.

W sobotę 6 kwietnia na biegaczy czekać będzie Pasta Party. Następnego dni maraton wystartuje o godzinie 8:30 z ulicy Mythenquai, następnie biegacze ruszą ulicami koło nabrzeża, dalej w głąb miasta i z powrotem nad brzegi jeziora Zuryskiego. Większość trasy będzie przebiegać właśnie nad malowniczymi wodami tego akwenu. Limit czasu na pokonanie dystansu 42 kilometrów ustalono na 6 godzin.

W biegu weźmie udział wielu szwajcarskich polityków między innymi przedstawiciele Ratusza i Rady. Przykładem na to, że stanowisko zobowiązuje będzie szef Departamentu Sportu i Szkolnictwa miasta Zurich, który zapowiedział start w maratonie.

W zeszłym roku zwyciężył Franklin Chepkwony z Kenii, który przekroczył linię końcową po 02:10:57. Tuż za nim na metę wpadł Kipkirchir Kemboi Shadrak (Kenia) z czasem 02:11:10. Trzecie miejsce zajął Etiopczyk Hailu Begashaw (02:11:13).

Wśród pań pierwsza bieg ukończyła Workenesh Tola z Etiopii z czasem 02:31:23. Ze stratą 22 sekund na drugim miejscu przybiegła Maja Neunschwander reprezentantka olimpijska Szwajcarii i mistrzyni Europy w Maratonie z Barcelony 2010. Za nimi uplasowała się Sheni Tigist Abdi z Etiopii (02:34:39)