Nowy Partner Karty Biegacza ? Uzdrowisko Krynica ? Żegiestów S.A.

 

Nowy Partner Karty Biegacza ? Uzdrowisko Krynica ? Żegiestów S.A.


Opublikowane w śr., 19/12/2012 - 16:12

Po zdrowie do Krynicy
Krynica-Zdrój „perła polskich uzdrowisk” leży w malowniczej dolinie Kryniczanki i jej dopływu Palenicy u podnóża Góry Parkowej, na wysokości 560-720 m n.p. Od wschodu, zachodu i północy otaczają ją zalesione wzgórza Beskidu Sądeckiego. Ponad 200-letnie tradycje przyrodolecznicze, charakterystyczny klimat o cechach klimatu podalpejskiego, malowniczy krajobraz, bogactwo wód mineralnych jak również atmosfera „spotkania u wód” umożliwiają proces regeneracji organizmu sprzyjając naturalnej odnowie biologicznej.

Warunki klimatyczne
W leczeniu klimatycznym wykorzystuje się możliwość stosowania tych bodźców, których niedobór lub brak stał się przyczyną choroby. Klimat Krynicy-Zdroju zaliczany jest do klimatu górskiego, typowego dla dolin i kotlin śródgórskich. Podstawowym bodźcem klimatycznym jest niska zawartość tlenu w powietrzu, wymagająca aklimatyzacji, która pomimo początkowo wzmożonych dolegliwości wzmacnia odporność na inne czynniki obciążające i chorobotwórcze.

Dodatkowym atutem jest czyste powietrze, zawierające znaczną ilość ozonu i olejków eterycznych o działaniu bakteriobójczym i uodparniającym. Dobroczynny wpływ ma piękny krajobraz i wysoki stopień zalesienia. Beskid Sądecki pokrywają wspaniałe lasy – znajduje się tu aż 16 rezerwatów przyrody.

Naturalne tworzywa lecznicze
Bogactwem krynickiej ziemi są przede wszystkim wody mineralne, których lecznicze właściwości znane są i cenione od wieków. Krynickie wody mineralne od dawna znajdują się w centrum zainteresowania medycyny. Ich działanie lecznicze zostało udowodnione długoletnią obserwacją , a w miarę postępu nauk medycznych wielostronnymi badaniami fizykochemicznymi i klinicznymi. Na obszarze administracyjnym uzdrowiska Krynica-Zdrój aktualnie znajdują się 23 ujęcia wody, z tego 7 ujęć („Zdrój Główny”, :Słowinka”, „Jan”, „Mieczysław”, :Tadeusz”, „Zuber”) stosuje się do kuracji pitnej (krenoterapii) lub używa do produkcji wody butelkowanej. Pozostałe ujęcia dostarczają wody mineralne do leczenia wziewnego (inhalacje) oraz zabiegów w postaci kąpieli mineralnych kwasowęglowych.

Zabiegi
Baza zabiegowa Spółki Akcyjnej Uzdrowisko Krynica-Żegiestów oferuje szeroka gamę zabiegów, w tym unikalne w skali europejskiej tzw. suche kąpiele gazowe, wykorzystujące naturalny dwutlenek węgla, eksploatowany ze złóż Zubera. W leczeniu stosowane są zabiegi:

  • Hydroterapeutyczne (kąpiele mineralne z zawartością dwutlenku węgla pochodzenia naturalnego, masaże podwodne, masaże wirowe, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, kąpiele czterokomorowe)
  • Borowinowe (okłady, tampony, pełne zawijania, galwanoborowina)
  • Elektrolecznicze (interdyn, diadynamik, jonoforeza, teraplus)
  • Światłolecznicze (laser i lampa solux, Bio-V)
  • Magnetoterapia
  • Ultradźwięki
  • Inhalacje indywidualne
  • Krioterapia
  • Kinezyterapia ( gimnastyka indywidualna, zbiorowa i specjalistyczna na przyrządach: UGUL, ergometry rowerowe, ścieżki zdrowia)
  • Masaż leczniczy suchy klasyczny, segmentarny, limfatyczny

Baza sanatoryjna
Uzdrowisko Krynica - Żegiestów S.A dysponuje 600 miejscami w pokojach o wysokim standardzie (1,2 i 3 –osobowe z łazienkami) w obiektach położonych w centrum Krynicy-Zdroju. Sanatorium Nowy Dom Zdrojowy znajduje się w sercu uzdrowiska w pobliżu Pijalni Głównej. Jednym z najpiękniejszych architektonicznie obiektów uzdrowiska do dzisiaj pozostaje Stary Dom Zdrojowy, wzniesiony w 1889r., dysponujący reprezentacyjnymi pomieszczeniami (w tym najpiękniejszą w Polsce południowej salą balową). Sanatorium Nowe Łazienki Mineralne to monumentalny obiekt o dużych przestrzeniach, zlokalizowany w pobliżu deptaka. Sanatorium Patria wybudowane zostało w 1993r. jako luksusowy pensjonat przez sławnego tenora Jana Kiepurę.

 

Czas wolnym, rekreacja
W Krynicy – Zdroju oprócz „obowiązkowych” spacerów po deptaku i pięknym Parku Zdrojowym, można spróbować sił na licznych ścieżkach zdrowia. Atrakcją są wycieczki najnowocześniejszą w Polsce kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m npm.) z której rozpościera się piękna panorama Beskidów i Tatr Słowackich. Uzdrowisko prezentuje bogatą ofertę kulturalno – rozrywkową – odbywają się tu m.in. europejski Festiwal im. Jana Kiepury i coroczny Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Do Krynicy-Zdroju co roku ściągają rzesze znanych postaci życia politycznego z kraju jaki i z zagranicy na odbywające się Forum Ekonomiczne.

W uzdrowisku jak i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych zabytków , warto odwiedzić Muzeum Nikifora, krynickiego malarza o światowej sławie, liczne zabytkowe cerkwie, zabytki architektury drewnianej. Oczekują na Państwa wyciągi narciarskie, kryte lodowisko, czynna cały rok sankostrada, szlaki turystyczne i rowerowe, sieć kawiarni i restauracji.

Wieloletnie doświadczenie personelu, wykwalifikowana kadra medyczna, szeroka baza zabiegowa, czyste powietrze, ciekawe tereny rekreacyjne i wiele innych propozycji czekają na Państwa w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

Zniżka obowiązująca posiadaczy Karty Biegacza wynosi 10% na:

- pobyty, noclegi

- sucha kąpiel gazowa, kąpiel mineralna, masaż podwodny, hydromasaż, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, borowina zawijana, plastry borowinowe, bicze szkockie, inhalacje

- korzystanie z siłowni w Nowym Domu Zdrojowym

Wymienione zabiegi wykonywane są w czterech obiektach Uzdrowiska Krynica – Żegiestów. Zniżka na zabiegi obowiązuje również osoby posiadające kartę biegacza, które nie są zakwaterowane w obiektach Uzdrowiska Krynica – Żegiestów.

Dodatkowe informacje dotyczące pobytów, leczenia oraz cen można uzyskać w Centralnej Rezerwacji Uzdrowiska.

Tel. + 48 18 471 55 22

e-mail: centralna-rezerwacja@krynica.com.pl

www: http://ukz.nazwa.pl/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce