II Bieg o Breńskie Kierpce w Brennej

 

II Bieg o Breńskie Kierpce w Brennej


Opublikowane w pon., 01/12/2014 - 12:14

Charakterystyka: Bieg górski anglosaski, trasa 15 km z sumą podbiegów 710m, prowadząca przez atrakcyjne wizualnie tereny o zróżnicowanym ukształtowaniu. Start i meta - centrum Brennej, w Parku Turystyki. Najwyższy punktu na trasie – szczyt góry Kotarz o wysokości 970 m n.p.m.

Termin imprezy: 10.08.2014 r.

Liczba uczestników: 230 (limit 250)

Pula nagród: 5 500 zł (w tym 3000 finansowe)

Strona internetowa: www.brenskiekierpce.pl

Orgnaizatorzy i partnerzy: Gmina Brenna, ORW Muflon Ustroń, Hotel Kotarz Spa & Welness Brenna, Fizjo4Sport.

Liczba wolontariuszy: 30

Od dwóch sezonów także i w Brennej odbywa się biegowe święto. Bieg o Breńskie Kierpce, bo o nim mowa, staje się coraz ważniejszą pozycją na biegowej mapie południowej Polski. 

Pomysł organizacji imprezy zrodził się w głowach lokalnych, zapalonych biegaczy, którzy trenując w otoczeniu Beskidów, doszli do wniosku, słusznego zresztą, że Brenna to właściwe miejsce na zorganizowanie biegu górskiego, czemu nie ma się co dziwić, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że ta niewielka miejscowość położona w południowej Polsce, to piękny i malowniczy obszar, warty odwiedzenia. 

Tak właśnie z połączenia możliwości organizacyjnych Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Brenna, pomysłu biegaczy oraz zaangażowania młodzieży szkolnej, strażaków gminnych jednostek OSP oraz pozostałych ludzi dobrej woli, powstał Bieg o Breńskie Kierpce. 

Początki były trudne, jak przy każdym nowym przedsięwzięciu, tym bardziej że organizacja biegu górskiego do łatwych nie należy. Komentarze po pierwszej edycji były pozytywne, postanowiono więc kontynuować piękną ideę, a doświadczenie oraz wyciągnięte wnioski z debiutu sprawiły, że druga odsłona imprezy stała na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, niż miało to miejsce rok wcześniej. 

Można śmiało stwierdzić, że 15-kilometrowe zmagania w stylu anglosaskim, wiodące biegaczy szczytami Beskidów, przez Kotarz, Grabową i Stary Groń, są oczywistą odpowiedzią na pytanie czy można  połączyć bieganie z jednoczesnym zwiedzaniem. Naturalne ukształtowanie terenu, różnorodność fauny i flory, dostarczają niezapomnianych wrażeń wizualnych w czasie rywalizacji, która przynosi nie mniej emocji, ponieważ jej poziom sportowy jest równie efektowny, co sama trasa. 

Breński bieg to idealna propozycja dla poszukiwaczy wrażeń, ceniących nieszablonowe biegi, mające swój charakter i indywidualne oblicze oraz nieproporcjonalnie bogaty pakiet startowy w stosunku do niskiego wpisowego, a także atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Prawda jest taka, że żadne słowa nie są w stanie opisać panującego w dniu jego odbywania się sportowo, piknikowo-rodzinnego klimatu, którego warto spróbować. „Breńskie Kierpce” to optymalna sugestia dla indywidualistów oraz całych rodzin, które podejmują rywalizację w biegu głównym oraz biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży. 

Krzysztof Gawlas, Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna:

"Podjęcie się organizacji opisywanego biegu było jedną z naszych najlepszych decyzji odnośnie imprez sportowych w ubiegłym roku. Cieszymy się bardzo, że wspólnymi siłami z wolontariuszami oraz partnerami potrafimy zorganizować bieg, który zyskuje uznanie w oczach biegaczy. Nie da się ukryć, że dokładamy wszelkich starań, aby Bieg o Breńskie Kierpce się rozwijał i aby co roku stawał się biegiem coraz bardziej atrakcyjnym w oczach uczestników i kibiców. 

Powiedzmy sobie szczerze, że nie liczymy na żadne wyróżnienia czy nagrody i nie wynika to w żadnym wypadku z braku wiary w siebie, lecz z faktu, że dla nas największym wyróżnieniem jest zadowolenie uczestników i ich pozytywne opinie po biegu. 

Jednak jeśli już mamy podać argumenty, które powinny ułatwić podjęcie decyzji odnośnie oddania głosu na naszą imprezę to na pewno będą one następujące:

- atrakcyjna górska trasa, dobrze oznakowana i zabezpieczona,
- niskie wpisowe,
- bogaty pakiet startowy, 
- wysokie nagrody finansowe,
- atrakcyjne nagrody rzeczowe,
- miła, rodzinna atmosfera w czasie imprezy,
- niezapomniane wrażenia z udziału w biegu"

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce