Nocne manewry biegowe na Mazowszu tuż tuż
Opublikowane w czw., 31/10/2013 - 12:29
Ekstremalnie i na orientację w okolicach Warszawy? Czemu nie! Z takiego założenia wychodzą członkowie Studenckiego Koła Przewodników Bieszczadzkich, którzy od 2011 r. organizują tu imprezę pod nazwą Nocne Manewry. III edycję zawodów zaplanowano na 16 listopada. Trwają zapisy.
W zawodach może wziąć udział każdy miłośnik biegów z latarką, mapą i kompasem. Do wyboru jest 6 tras:
Tourist 1 i Tourist 2 – dla turystów, którzy „chcą spędzić noc w lesie”, trasy długości 12-14 km w linii prostej prowadzące głownie drogami, punkty kontrolne „dość oczywiste”;
Experts 1 i Experts 2 – dla średnio zaawansowanych, którzy pewnie czują się z mapą i kompasem za dnia i chcą spróbować swoich sił nocą, trasy długości 15-18 km z punktami kontrolnymi zlokalizowanymi w trudno dostępnych miejscach (konieczna umiejętność czytania rzeźby terenu),
Masters – dla zaawansowanych, trasa długości 20-22 km, punkty kontrolne w trudno dostępnych miejscach, liczne punkty stowarzyszone, niepełna mapa;
Hardcores – dla „doświadczonych nabieraczy o mocnej łydce”, długość trasy 50 km, kilkanaście „ciekawie położonych” punktów kontrolnych, start wspólny, limit 12 godzin.
Wszystkie biegi rozpoczną się po zmroku. Finisz przed świtem. Z wyłączeniem kategorii Hardcores, rywalizacja toczyć się będzie wedle przepisów PTTK w zespołach 1-3 osobowych (Masters i Experts) oraz 1-5 osobowych (Tourist). Wsparcie kolegów z pewnością ułatwi nawigację w terenie. Tym bardziej, że organizator nie podał jeszcze dokładnej lokalizacji tras ani bazy zawodów. Zrobi to tuż przed imprezą.
Rozpoczął za to zapisy do zawodów, które potrwają do 13 listopada. Wpisowe do imprezy to 25 zł. Obowiązuje limit 40 zespołów w każdej z kategorii.
Polecamy!
Organizator:
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie (SKPB Warszawa) powstało w 1957 roku jako jedna z pierwszych organizacji studenckich zajmujących się turystyką kwalifikowaną wśród młodzieży. Do dziś jest najliczniejszą studencką organizacją górską w stolicy. SKPB organizuje m.in. dwa duże ogólnopolskie rajdy studentów - Beskid Niski oraz Połoniny, szkole też przyszłych przewodników górskich. Formuła działalności organizacji to non-profit (status Organizacji Pożytku Publicznego).
GR