Justyna Mudy wygrywa w Huntsville

Opublikowane w śr., 12/12/2012 - 14:35

Justyna Mudy zwyciężyła w 36. biegu maratońskim rozegranym w mieście, w którym powstawał amerykański program kosmiczny.

Polka wygrała w czasie 2:46:58 wyprzedzając Jackie Dikos z Indianapolis o prawie 6 minut (2:52:39). W biegu mężczyzn triumfował Kenijczyk Geoffrey Terer (2:25:18), przed Amerykaninem Scottem Wietechą (2:26:16). Trzecie miejsce zajął Wojciech Kopeć (2:27:24) debiutujący na trasie maratonu.

Dla Justyny był to trzeci bieg na dystansie 42.195 km. Niemal równo przed rokiem (10 grudnia) wygrała bieg na wyspie Kiawah (Południowa Karolina) w czasie 2:42:05. W maju br. była druga w maratonie w Green Bay (2:51:52). 28-letnia zawodniczka ze Stalowej Woli przed rokiem zadebiutowała w półmaratonie. Dotychczas w czterech startach na tym dystansie odniosła trzy zwycięstwa. Na jesieni br. wygrała bieg w Atlancie (1:17:51) i w Fort Lauderdale na Florydzie (1:19:31).

Justyna Mudy niedawno ukończyła studia na Uniwersytecie Shorter. Na zawodach w USA reprezentuje miasto Rzym w stanie Georgia. Jednym z największym sukcesów dla byłej zawodniczki AZS-AWF Katowice (po raz ostatni startowała w Polsce w 2007 r.) był srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 10000m w 2006 r. w Kozienicach.