Mikołów biega w sobotę. „Najlepszy lek to bieg”
Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 15:40
Tytułowe hasło, wymyślone przez jednego z uczestników, od lat przyświeca organizatorom dorocznego Mikołowskiego Biegu Ulicznego im. Henryka Biskupiaka. 28 września odbędzie się już XI edycja zawodów, gromadzących tradycyjnie kilka pokoleń śląskich biegaczy. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku padnie rekord frekwencji.
Lista startowa mikołowskiego biegu zawiera obecnie 422 nazwiska (po zapisach online, które przeprowadzono tu po raz pierwszy). To o ponad dwieście osób więcej niż w rekordowym dla imprezy roku 2012, w którym na wspólne bieganie po ulicach miasta zdecydowały się 232 osoby. – Jesteśmy przygotowani na podjęcie nawet i 500 uczestników, bo nasze telefony nie milkną. To były ogromny sukces – mówi Marcin Tatarczyk, dyrektor Mikołowskiego Biegu Ulicznego.
Ten w części głównej ma format tradycyjnej „dychy open” i od tego roku szczyci się atestem trasy. – Biegacze wyruszają z parkingu przy krytej pływalni przy ul. Konstytucji 3 Maja, finiszują pod stadion lekkoatletyczny MOSiR przy ul. Żwirki i Wigury. Pokonując kolejne ulice Mikołowa odwiedzają też Łaziska Górne. Na pokonanie trasy mają 2 godziny, najlepsze wyniki w biegu oscylują wokół 35 minut. Rekordzistą trasy jest Wojciech Czerniak z wynikiem 33:21 – opisuje organizator.
W tym roku start do biegu wyznaczono na godz. 11:00. Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować do zawodów przez internet, będą mogły to zrobić na miejscu. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na terenie pływalni, zapisu będzie można dokonać w godz. 8:30-10:15. Wpisowe to 20 zł przy rejestracji online i 30 zł na miejscu.
Podczas biegu prowadzone będą klasyfikacje generalne wśród kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje wiekowe (K20, K30, K 40 i K50+ wśród kobiet oraz M20, M30, M40, M50, M60 i M70+ wśród mężczyzn), ale – co ciekawe – tylko w tych drugich zostaną przyznane nagrody pieniężne. – W open będą tylko puchary. Chcemy, by nasza impreza gromadziła jak najszersze grono biegaczy, stąd priorytetowe traktowanie klasyfikacji wiekowych – mówi Marcin Tatarczyk. Uzupełnia, że dla wszystkich biegaczy przewidziano pamiątkową koszulkę i medal.
Cenne upominki otrzymają też najmłodsi zawodnicy, dla których przewidziano krótsze dystanse – od 200 m dla przedszkolaków, po 600 m dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. – Nie będzie biegów gimnazjalistów, ale jeśli znajdą się chętni, na pewno zostaną dopuszczeni do biegów w najstarszym roczniku – zapowiada Marcin Tatarczyk. Zachęca do wspólnego biegania w Mikołowie.
Regulamin biegów dla dzieci i młodzieży
Rejestracja:
Już tylko w dniu zawodów w biurze organizacyjnym
GR