Pobiegnij dla Kliniki „Budzik” w Biegu Przebudzonych
Opublikowane w pt., 24/01/2014 - 13:02
Kilka dni temu nasz kraj obiegła wiadomość o kolejnym sukcesie warszawskiej Kliniki Budzik. Po ponad rocznej śpiączce przebudziła się 12-letnia Amanda.
To już siódme dziecko, któremu specjaliści kliniki pomogli w powrócić do normalnego życia. Aby było ich więcej potrzebne jest zwiększenie nakładów na działalność ośrodka i docelowo stworzenie kolejnych w całym kraju. Osobiście możemy się temu przysłużyć.
Późnym latem w Gliwicach odbędzie się „Bieg przebudzonych”. Inicjatywa Mirosława Żuchowskiego, organizatora Biegu Tureta, będzie miała wymiar charytatywnym całkowity dochód z imprezy trafi do ośrodka Ewy Błaszczyk.
– Praca fundacji przynosi wymierne efekty, wybudzenia są nieprzypadkowe. To zasługa energii i profesjonalizmu, jakimi emanuje personel kliniki. W miarę możliwości proszę o przekazywanie tej informacji znajomym, przyjaciołom. Być może problem ludzi w śpiączce pozostaje ci obcy, absurdem byłoby jednak twierdzenie, że Ty lub twoja rodzina może znaleźć się w takiej sytuacji – przekonuje na Facebooku Andrzej Goliszek z Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo".
Szczegóły biegu poznamy już w lutym. Jak poinformował Nas Mirosław Żochowski, znany jest już wstępny termin i miejsce biegu.
GR