Obrał odpowiednią strategię i nie dał szans rywalom! Mateusz Semper wygrał Bieg Górski na 11 km [WIDEO]

Opublikowane w ndz., 08/09/2024 - 11:07

Od samego niedzielnego poranka w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej dzieje się bardzo dużo. Za nami już starty czterech kolejnych biegów. Zawodnicy powoli zaczynają dobiegać do mety.

Powitaliśmy już pierwszego finishera Biegu Górskiego na 11 km. W tym roku najlepiej z tym dystansem poradził sobie Mateusz Semper. Jak przyznawał, kluczowa do wygranej okazała się odpowiednia strategia. To ona pozwoliła mu wyprzedzić konkurentów.

- Trasa jest ciekawa. Przewyższeń nie ma dużo, ale są bardzo strome podbiegi. Myślałem, że będzie ciężka walka z Kamilem Młynarzem, który wygrał wcześniej bieg na 7 km. Niespodziewałem się jednak, że popełni tak duży błąd jeśli chodzi o tempo - powiedział zwycięzca po biegu.

U kobiet najszybsza była Aneta Kłoda. Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. (MatiP, wideo: GN)